A teraz wyobraź sobie… patrzysz w niebo, chmury leniwie płyną po niebie, hamak delikatnie kołysze się, otacza Cię słodki zapach kwitnących jabłoni, w uszach słyszysz muzykę brzęczących wokół pszczół, uwijających się wśród delikatnych biało-różowych kwiatów… Haloooo! Wracamy na ziemię. Pewnie siedzisz za biurkiem odliczając godziny do 16:00, albo biegniesz po dzieci do przedszkola, spędzasz kolejną godzinę nad prezentacją „na wczoraj”, realizujesz jedno z wielu zadań długiej checklisty, a na upragniony urlop trzeba poczekać jeszcze kilka długich tygodni.

Jak umilić sobie ten czas oczekiwania?

Dzięki kilku prostym trikom możesz codziennie poczuć błogi, wiosenny klimat, który sprawi, że każda spędzona w Twoim domu upływać będzie w radosnym nastroju.

Pastele – wprowadzenie do wnętrza rozbielonych odcieni błękitu, mięty, różu czy żółtego nadaje lekkości i świeżości. Jasne, delikatne kolory koją zmysły, wprowadzają w stan równowagi i spokoju. Kilka chwil w otoczeniu pasteli poprawi Twoje samopoczucie i pozwoli szybko zregenerować siły nawet po długim, ciężkim dniu.

spr4

pink-pastel-chair

living-room

Motyle i inne owady – motywy entomologiczne są jednym niegasnących już kolejny sezon trendów. Pamiętacie uczucie radości przy okazji zaobserwowania pierwszego tej wiosny motyla? Dla mnie to syganał żeby zaprosić je także do wnętrza. Mogą wprowadzać lekko frywolny charakter lub bardziej nobliwy jeśli owady pojawią się w formie grafik nawiązujących do rycin ilustrujących dawne encyklopedie entomologiczne.

spr3

Hagedornhagen1

b32a3bec7071b89ca124bcc6ff90ef62

Motyw motyla pojawił się w wiosennej  kolekcji Zara Home.

Słoneczny poranek w takiej pościeli to początek dobrego dnia 🙂

1360000999_2_3_1

i poduchy

6858008251_1_1_1

Czym byłaby wiosna bez zieleni? To czas kiedy przyroda budzi się do życia i to właśnie jej elementów nie może zabraknąć w wiosennych dekoracjach. Bez względu na to, czy wybierzesz gałązkę kwitnącej wiśni, tulipany czy bez, możesz cieszyć zmysły ich formą, kolorem i zapachem. Nadają wnętrzu wyrazistego charakteru, ożywiają je, niosą radość i energię. Są absolutnym wiosennym ‚must have’. Pamiętaj aby kwiaty w Twoich dekoracjach były zawsze świeże, gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki więdnięcia – wymień je.

spr

spr2

A dlaczego by… nie zasadzić w domu drzewa? 🙂

drzewko

kwiaty_dekoracje

Spróbuj też dostrzec piękno w niepozornych roślinach

DSC_0009

DSC_0588

DSC_0555

Wprowadzenie sezonowych akcentów do Twojego domu pozwoli poczuć cykl zmieniających się pór roku. Zatrzymaj się przez chwilę, wyjdź na zewnątrz, zainspiruj się tym co niesie wiosna i przenieś w swoje wnętrza to co w niej najpiękniejsze. Natura to najznakomitszy designer, a Ty masz to szczęście, że możesz obcować z jej dziełami na co dzień. Wykorzystaj to!

spring