Jakie lubicie świąteczne choinki? Minimalistyczne czy na bogato? Jednokolorowe czy mieniące się ferią barw? Ja do niedawna uwielbiałam spójne kolorystycznie, raczej jednokolorowe z dobrze przemyślaną kompozycją – jak z recepcji kliniki dentystycznej albo banku 😛 U mnie zwykle w wersji biało-białej lub srebrno-białej (to już szaleństwo! 😉 I oczywiście zawsze naturalna 🙂

Odkąd moi synowie ubierają choinkę razem z nami i chętnie przygotowują własnoręcznie wykonane dekoracje pożegnaliśmy perfekcyjnie opracowane strategie dekoracji jodełki na rzecz całkiem nieperfekcyjnych papierowych aniołków, łańcuchów i pierniczków, które cieszą się szczególnym powodzeniem gdy ze świątecznego stołu zniknie ostatni kawałek ciasta 🙂 I taka choinka cieszy mnie najbardziej – NASZA, RODZINNA i WYJĄTKOWA.

Aby stworzyć niebanalne i niepowtarzalne dekoracje świątecznego drzewka wystarczy odrobina chęci i… to wystarczy. Nie, nie potrzeba talentu, zdolności manualnych czy innych szczególnych predyspozycji. Tutorial, który Wam dziś zaprezentuję, pokazuje proces powstania banalnie prostej w wykonaniu bombki, z której wykonaniem poradzi sobie każdy 🙂 A najfajniejsze jest to, że pomysł ten można modyfikować na milion różnych sposobów – co tylko Wam wyobraźnia podpowie.

Pomysł na personalizowaną bombkę powstał specjalnie na świąteczne spotkanie Strefy Kobiet https://www.facebook.com/joannasuchockapl/photos/?tab=album&album_id=739580472865341 , z którą mam wielką przyjemność współpracować.

 

Do wykonania ozdoby potrzebne będą:

  • szklane przezroczyste bombki
  • piórka
  • stempelki + tusz
  • wstążka

bombka szklana1. Przygotowujemy materiały 🙂

 

22. Stemplujemy tuszem na bombce co nam się tylko zamarzy – imię, życzenia, plany na nowy rok. UWAGA! Najbardziej to najtrudniejszy moment, bo tuż się lubi rozmazać. Nie może to być zwykły tusz do pieczątek tylko kreślarski, który szybko wysycha. Trzeba poświęcić chwilkę na „wyczucie” stempelka i tuszu, popróbować z różnym naciskiem i potem już z górki… 🙂

 

33. Przygotowujemy piórka.

 

44. Delikatnie wyjmujemy zawieszkę…

 

55. … i wkładamy do środka piórko. Żeby nam się ładnie w środku ułożyło można sobie pomóc jakimś drucikiem, u mnie był to rozłożony spinacz biurowy.

 

66. Wkładamy zawieszkę na miejsce i przygotowujemy wstążkę.

 

77. Wiążemy wstążkę na kokardkę na zawieszce.

 

88. I bombeczka gotowa. Proste? Proste!

Próbujcie, działajcie, twórzcie!