Dlaczego tęsknimy do „dawnych, jakby prawdziwszych czasów. Czasów, gdy na rękach nosiliśmy zegarki ze wskazówkami, a czas płynął wolniej”? – jak mówi autorka powyższej książki.

Czy kolekcjonowanie dizajnu wpisuje się w trend Slow Life?

Co decyduje o wartości przedmiotu?

Czym są ikony dizajnu?

Dlaczego warto przeczytać książkę Beaty Bochińskiej „ZACZNIJ KOCHAĆ DIZAJN”? i…

…dlaczego jej przeczytanie może się skończyć uzależnieniem?

Czytajcie, a się dowiecie 🙂„ZACZNIJ KOCHAĆ DIZAJN. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową?” to przewodnik dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć kolekcjonerską przygodę w świecie vintage dizajnu, ale nie tylko… To książka dla każdego kto chce dowiedzieć się dlaczego dziś 3/4 polskiego społeczeństwa siedzi na krzesłach zaprojektowanych przez Szwedów, a wykonane przez Polaków. A nie odwrotnie 😛

Dowiecie się też jak Polacy pomogli Ingvarovi Kampardowi (złożycielowi Ikei) rozwinąć imperium i dlaczego mając wybitnych projektantów Polska nie podbiła swym wzornictwem światowych rynków.Jeśli macie dosyć powtarzalności sieciówkowych przedmiotów codziennego użytku, lubicie otaczać się oryginalnymi rzeczami z duszą to poradnik Pani Beaty jest właśnie dla Was. Prowadzi on czytelnika „za rączkę” odpowiadając po na pytania: jak zacząć?, co kolekcjonować?, jak to mądrze robić?, gdzie szukać?, jak omijać pułapki?

Na kolejnych stronach poradnika czekają na Was fotografie pięknych przedmiotów, które pewnie niejednokrotnie spotykałyście w domach swoich rodziców czy babć, a które, dzięki autorce, możecie odkryć na nowo dostrzegając ich wyjątkową formę, kolor czy wartościowy projekt.

Po lekturze zobaczycie jak zmieni się Wasze postrzeganie „zwykłych-niezwykłych” przedmiotów, jak zmieni się Wasza świadomość i jak wspaniale będzie smakować szarlotka u babci jedzona na talerzyku z prasowanego szkła sodowego (to te zatopionymi bąbelkami powietrza – znacie je doskonale jeśli jesteście w wieku 25+), gdy będziecie znać autora ich projektu i miejsce wykonania.Pani Beata Bochińska, jak przystało na historyka sztuki zgrabnie opisuje losy polskiego wzornictwa XX wieku, podając je w przejrzystej i skondensowanej formie. Nie dajcie się złapać w pułapkę stereotypowego myślenia o historyku sztuki jako o mniej lub bardziej roztargnionej pani, która oderwana od rzeczywistości poluje na eksponaty na targach staroci. Autorka uwielbia nowe technologie, dzięki czemu jej przewodnik jest mocno osadzony w obecnym czasie. Znajdziecie w nim spis internetowych portali będących bazą informacji i inspiracji z zakresu wzornictwa, miejsc w sieci skupiających miłośników dizajnu, a także serwisów kupna-sprzedaży (oprócz najbardziej znanych jak Allegro, eBay czy OLX, także te z bardziej wyselekcjonowaną ofertą).Tak więc czytajcie i… ZACZNIJCIE KOCHAĆ DIZAJN!